Obóz żeglarski dla młodzieży na Mazurach w 2020r! Będzie się działo!

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zaprasza do skorzystania z oferty obozów żeglarskich dla młodzieży. Jeśli szukasz ciekawego wyjazdu wakacyjnego, to jesteś we właściwym miejscu. Posiadamy bogate doświadczenie w organizowaniu kolonii żeglarskich. Jeśli lubicie aktywny wypoczynek i nowe znajomości, to żeglarstwo jest właśnie dla Was! Dlaczego warto wybrać się na obóz żeglarski właśnie na Mazurach? Kraina Wielkich Jezior to jedyne w swoim rodzaju miejsce. Malowniczo położone jeziora to z pewnością coś, co trzeba zobaczyć.

3 miejsca dzięki którym pokochasz Mazury i zaczniesz tam wracać co roku!

Każdego roku, spędzając urlop na Mazurach, odkrywam nowe zakątki: ciekawie położone porty i zatoki do zacumowania „na dziko”. Jednak są miejsca, które odwiedzam każdego roku. Miejsca, dzięki którym pokochałam Krainę Wielkich Jezior. Zapraszam, na krótką wycieczkę z PuntoVitą – https://puntovita.pl/obozy-zeglarskie-dla-mlodziezy/

Giżycko

Obowiązkowy przystanek podczas każdego rejsu. Giżycko to największe i najpopularniejsze mazurskie miasto. Każdego roku przyciąga wielu turystów. Położone między dwoma jeziorami daje duże możliwości żeglarzom i wszystkim miłośnikom sportów wodnych.

W Giżycku cumujemy zwykle w Ekomarinie, nowoczesnym porcie w samym centrum miasta. Marina posiada ponad 100 miejsc do cumowania. Port nie należy do najtańszych, jednak nowoczesne sanitariaty i położenie w pobliżu centrum rekompensują wyższą cenę. Gdy jacht jest już zacumowany, możemy udać się na zwiedzanie Giżycka. Miasto oferuje kilka atrakcji turystycznych i zapewnia dobre zaplecze gastronomiczne.

Spacerując po mieście warto odwiedzić zabytkową Wieżę Ciśnień. Widok ze szczytu przedstawia panoramę miasta, a tamtejsza kawiarnia jest bardzo przytulna i oferuje smaczną kawę i ciasto. W Giżycku zobaczyć możemy również Twierdzę Boyen wybudowaną w 1843r. na rozkaz króla Fryderyka Wilhelma IV. Ciekawostkę stanowi również most obrotowy łączący twierdzę z lądem. Most wyróżnia to, że jego przęsła otwierają się na boki a nie do góry.

piekny brzeg

Piękny brzeg

Nowy port jest położony nad jeziorem Święcajty. Teren mariny jest rozległy, znajdziemy tam niewielką altanę, w której możemy zagrać w ping-ponga, duże miejsce na ognisko nad samą wodą, a między drzewami rozłożone są hamaki. Port nastawiony jest na aktywny wypoczynek.

Będąc na miejscu możemy wypożyczyć rowery, kajaki oraz sprawdzić się na ściance wspinaczkowej. Port jest malowniczym miejscem, w którym można dobrze wypocząć. Sanitariaty są nowe i zawsze zadbane. Miejscowa tawerna oferuje smaczne jedzenie, a wieczorami koncerty szantowe.

hotel tajty

Hotel Tajty

W porcie przy Hotelu Tajty dostępnych jest 100 miejsc do cumowania. Na miejscu czeka na nas piaszczysta plaża, park linowy, dobrze przystosowane sanitariaty. Posilić się można w tawernie z widokiem na jezioro.

Wielbiciele saunowania mogą skorzystać z zewnętrznej sauny i wypocząć na zadaszonym tarasie. Port położony jest pomiędzy jeziorem Niegocin i Kisajno w miejscu osłoniętym od wiatru. Wieczorem można zorganizować ognisko w wyznaczonym miejscu.

Dlaczego żeglarstwo?

Dlaczego warto wybrać żeglarstwo na wakacje? Przede wszystkim rejsy żeglarskie pozwalają zwiedzić dużą część Mazur. Podczas dwutygodniowego obozu pływamy w różne części Krainy Wielkich Jezior. Odwiedzamy zarówno większe miejscowości (takie jak Giżycko i Mikołajki) jak i mniejsze porty
i wyspy.

Na Mazurach nie brakuje atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzenia. W trakcie obozu żeglarskiego instruktorzy pomagają zdobyć podstawową wiedzę żeglarską zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Na koniec rejsu jest możliwość zdania egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Patent jest wymaganym dokumentem, jeśli chcemy samodzielnie wypożyczyć jacht.

Poznaj nowych ludzi

zaloga zeglarska

Na naszych rejsach żeglarskich załogi jachtów dobierane są pod względem wieku. Oznacza to, że wybierając się z nami na rejs, będziesz miał okazję poznać rówieśników i zawrzeć nowe znajomości. Często zdarza się, że załoganci przywiązują się do siebie, a przyjaźnie pozostają na dłużej. Posiadamy szerokie grono stałych klientów, którzy co roku wracają, aby spotkać znajomych. Rejsy sprzyjają integracji, na jachcie trzeba współpracować, przygotowuje się wspólnie posiłki i spędza razem mnóstwo czasu. Wieczorami organizowane są ogniska z szantami. Wyrusz na obóz żeglarski organizowany przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita i poznaj ciekawych ludzi.

Zapraszamy do skorzystania z oferty szkoły żeglarskiej PuntoVita. Oferujemy rejsy tygodniowe i dwutygodniowe w różnych terminach. Już dziś zaplanuj wakacje 2020r i zapisz się na obóz żeglarski. Z nami zwiedzisz Mazury, nauczysz się żeglarstwa i zawrzesz nowe znajomości. Kto wie, może żeglarstwo okaże się być Twoją nową życiową pasją.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak opinii)
Loading...