Blog

Jak uzyskać uprawnienia żeglarza jachtowego?

W wielu przypadkach zdarza się, że już pierwsza styczność z żeglarstwem wzbudza w człowieku niesamowitą pasję i skłania do tego, aby wziąć stery w swoje ręce. Czasami wystarczy krótki zorganizowany rejs albo wejście na pokład małej żaglówki podczas pobytu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, aby złapać bakcyla. Wtedy też pojawia się chęć zdobycia odpowiednich uprawnień. Sprawdźmy więc, w jaki sposób można zrobić patent żeglarski.

(więcej…)

Galery – wspaniałe okręty znane od czasów starożytnych

Najgroźniejszymi okrętami wojennymi czasów starożytnych były galery, a zwłaszcza triery, czyli statki trójrzędowe osiągające bardzo duże prędkości. Załoga triery liczyła 200 wioślarzy zlokalizowanych po obu stronach statków w trzech rzędach. Zmierzch znaczenia militarnego galer nastąpił dopiero pod koniec średniowiecza, a przyczyniła się do tego wysoka skuteczność dział na galeonach.

(więcej…)

Statki galeony – piękne i majestatyczne

Na XVI i XVII wiek przypadał okres szczególnej świetności potężnych żaglowych okrętów wojennych lub statków handlowych zwanych galeonami. To właśnie na galeonach Hiszpanie przywozili skarby z podbitych rejonów Ameryki Południowej, a także toczyli wiele bitew morskich. Wyróżniający się pięknymi zdobieniami hiszpański galeon był marzeniem każdego pirata, jednak zdobycie takiego statku nie należało do łatwych zadań.

(więcej…)

ABC żeglarstwa we mgle i sygnały dźwiękowe na morzu

Komfort i bezpieczeństwo żeglowania w dużym stopniu zależy od warunków atmosferycznych. Zawsze przed wyruszeniem w rejs warto sprawdzić prognozy pogody, ale jednocześnie należy być przygotowanym na zjawiska utrudniające prowadzenie jachtu. Jednym z takich najbardziej niebezpiecznych zjawisk pogodowych jest mgła, która mocno ogranicza widoczność. Sprawdźmy, jak wygląda ABC żeglowania we mgle.

(więcej…)

Rejsy żeglarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Choć żeglarstwo kojarzy się przede wszystkim z Mazurami, nie brakuje firm, które organizują rejsy żeglarskie po morzu. Jest to propozycja dla osób bardziej doświadczonych, które znają już podstawy żeglarstwa i nie boją się wyjść „na pełne morze”.

Nasza oferta rejsów pełnomorskich jest bardzo szeroka. Specjalnie dla naszych Klientów organizujemy rejsy zarówno po Morzu Bałtyckim, jak również po Adriatyku w obszarze wybrzeża chorwackiego. Obydwa akweny znacznie różnią się między sobą, dzięki czemu zarówno amatorzy spokojnych wojaży, jak również nieco mocniejszych wrażeń będą zachwyceni.

(więcej…)

Patent żeglarski na Mazurach

Samodzielne poruszanie się jachtem, np. po jeziorach mazurskich, wymaga posiadania patentu żeglarskiego pierwszego stopnia. Oczywiście przepisy pozwalają prowadzić jacht żaglowy do 7.5 metra bez dodatkowych uprawnień, lecz w praktyce jego wypożyczenie bez w/w dokumentu będzie po prostu niemożliwe. Dzięki patentom osoba dorosła może prowadzić jacht zarówno na obszarze wód śródlądowych, jak i morskich. Co zatem należy zrobić, by zdobyć pierwszy z nich?

(więcej…)

Obozy żeglarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Mazurach

Wakacje, to idealna pora na aktywny wypoczynek. Zwłaszcza, jeśli ma on miejsce na jednej z malowniczych, mazurskich tafli jeziora. Organizowany przez nas obóz żeglarski, to doskonała propozycja dla wszystkich, niezależnie od stopnia doświadczenia i zaawansowania żeglarskiego.

Naszym kursantom oferujemy szerokie spektrum szkoleń zakończonych egzaminem na wybrany patent żeglarski. Dzięki nim, będą oni mogli pogłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną a także nauczyć się prawidłowego manewrowania w porcie i poza nim.

(więcej…)

Kursy żeglarskie na Mazurach

Każdy, kto choć raz zasmakował, czym tak naprawdę jest żeglarstwo, do końca życia będzie wierny tej miłości. Zresztą nie jest to aż tak trudne. Znalezienie odpowiedniej szkoły żeglarskiej oferującej profesjonalne szkolenia jest łatwiejsze, niż myślisz. Zwłaszcza, że to my prowadzimy takie zajęcia.

(więcej…)

Kolonie żeglarskie dla dzieci na Mazurach

Każdy, kto zakochał się w żeglarstwie wie, że jego droga do tej „miłości” rozpoczęła się zwykle już na etapie dzieciństwa, bądź wczesnej młodości. Pływanie to coś więcej, niż zwykłe hobby, realizowane w niedzielne popołudnia. To sposób na życie, którym koniecznie warto zarażać młodych ludzi. Stąd też pomysł zorganizowania kolonii żeglarskich dla dzieci.

(więcej…)