Kursy Motorowodne

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Kursy motorowodne w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością, nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na zamieszczenie tych właśnie szkoleń w swojej ofercie. W tym przypadku warto wiedzieć, że kursy motorowodne dedykowane są dla wszystkich osób zainteresowanych tym tematem, pod warunkiem, że ukończyły one 14 rok życia (w przypadku osób poniżej 18 lat wymagana jest zgoda rodzica bądź innego opiekuna prawnego). Szkolenia prowadzone są zarówno dla grup początkujących, jak i tych bardziej już zaawansowanych. Ponadto wiele firm daje możliwość skorzystania ze szkoleń indywidualnych. Każde szkolenie niezależnie od formy jego prowadzenia podzielone jest na część teoretyczną oraz praktyczną.

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita

Adres: Niegocińska 5, 11-500 Mazury

E-mail: [email protected]

Telefon: 501177487

Opis

Szkołę PuntoVita reprezentuje Michał Stępka z żoną Justyną, którzy są młodymi pasjonatami żeglarstwa posiadającymi wszystkie uprawnienia niezbędne do organizacji obozów, rejsów i kursów żeglarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2009 roku do dziś organizują imprezy żeglarskie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Ekipa posiada swój własny port macierzysty w Giżycku. Corocznie organizowane są rejsy żeglarskie […]

Master Jachting Rafał Staniec

Adres: Ul. Zatorska 24, 51-215 Wrocław

E-mail: [email protected]

Telefon: 723390939

Opis

Firma Master Jachting Rafał Staniec prowadzi szkolenia żeglarskie oraz motorowodne. W zakres kursu wchodzi m.in. przygotowanie do egzaminu, praktyczne zajęcia z żeglowania, wykłady teoretyczne, pływanie na jachtach kabinowych typu Phobos 21. Dodatkowo firma oferuje rejsy szkoleniowe po Odrze.

Sailing Factory

Adres: Ul. Jagodowa 31 , 83-010 Juszkowo

E-mail: [email protected]

Telefon: 600357117

Opis

Sailing Factory realizuje kursy na stopnie żeglarskie, czyli na stopień żeglarza jachtowego oraz na jachtowego sternika morskiego. Zajęcia praktyczne odbywają się na wodach Zatoki Gdańskiej. Dodatkowo organizowane są rejsy stażowe oraz szkoleniowe dla przyszłych skipperów.

Klub Żeglarski Zagłębie

Adres: ul. Rzeźnicza 12, 41-200 Sosnowiec

E-mail: [email protected]

Telefon: 322942347

Opis

Klub Żeglarski Zagłębie realizuje szkolenia na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. Każdy kurs zakończony jest egzaminem. Organizowane są także rejsy na Bałtyku oraz Umbriadzie.

H2O-Szkolenia Sp.z o.o.

Adres: os. 3 Maja 3/31, 37-100 Łańcut

E-mail: [email protected]

Telefon: 662002136

Opis

H2O – Rejsy i Szkolenia organizuje szkolenia żeglarskie i motorowodne, a także realizuje kursy na ratownika wodnego oraz instruktora pływania. W okresie letnim i zimowym można także zapisać się na rejsy morskie oraz obozy żeglarskie na Mazurach. Dla dzieci firma oferuje także kolonie letnie i zimowiska narciarskie.

Klub Żeglarski Horyzont

Adres: ul. Wierzbowa 7, 97-213 Tresta

E-mail: [email protected]

Telefon: 603550515

Opis

Klub Żeglarski Horyzont organizuje kursy oraz szkolenia na żeglarza jachtowego, sternika jachtu morskiego oraz kurs motorowodny. Dodatkowo organizowane są kilkudniowe rejsy na Mazurach. Firma realizuje także indywidualne szkolenia żeglarskie oraz organizację integracyjnych spotkań dla firm.

Tarnowski Okręgowy Związek Żeglarski

Adres: ul. Bitwy pod Studziankami 8, 33-100 Tarnów

E-mail: [email protected]

Telefon: 146217433

Opis

Tarnowski Okręg Związku Żeglarskiego realizuje w sezonie egzaminy na stopień żeglarza jachtowego. Dodatkowo prowadzone są szkolenia weekendowe w zakresie żeglarstwa jachtowego oraz manewrowania dużym jachtem. Można także zapisać się na kurs jachtowego sternika morskiego.

Charter.edu.pl Piotr Kowalski i wspólnicy spółka jawna

Adres: ul.Piłsudskiego 42/2, 43-300 Bielsko-Biała

E-mail: [email protected]

Telefon: 338148070

Opis

Firma Charter.edu.pl oferuje kursy żeglarskie, motorowodne, specjalistyczne a także zawodowe. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną kadrę, która stawia na jakość i profesjonalizm swoich usług. Rejsy odbywają się na terenie Polski oraz Chorwacji.

Yacht Club OPTY

Adres: ul. Leonida Teligi 2, 41-403 Chełm Śląski

E-mail: [email protected]

Telefon: 607631786

Opis

Yacht Club OPTY realizuje kursy żeglarskie, których zakres oraz forma są zgodne z aktualnymi kierunkami szkoleniowymi, a także są zgodne z przepisami i obecnie obowiązującymi przepisami PPŻ. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego, a także odbycia rejsu śródlądowego lub morskiego. Firma zajmuje się także organizacją imprez integracyjnych oraz realizacją sesji zdjęciowej.

Centrum Żeglarskie Szczecin

Adres: ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin

E-mail: [email protected]

Telefon: 914600844

Opis

Centrum Żeglarskie w Szczecinie realizuje szkolenia, dzięki którym można uzyskać patent żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego oraz sternika motorowodnego. Ponadto organizowane są półkolonie oraz obozy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Centrum Żeglarskie oferuje także rejsy turystyczne i szkoleniowe.

W zależności od patentu, jaki uczestnik szkolenia motorowodnego chce pozyskać, obowiązują go zupełnie inne wymagania. W przypadku kursów kończących się uzyskaniem patentu sternika motorowodnego uczestnik szkolenia musi mieć ukończone 14 lat. Po zdanym egzaminie uprawniania pozwalają na sterowanie jachtami motorowymi po wodach śródlądowych oraz po morskich wodach wewnętrznych.

Bezwzględnie należy także pamiętać o tym, że osoby w wieku poniżej 16 lat mogą prowadzić jachty z silnikami o mocy do 60 kW. W przypadku osób starających się o pozyskanie patentu Motorowodnego Sternika Morskiego, kandydat musi być osobą pełnoletnią, a także posiadać staż morski nie krótszy niż 200 godzin (odbyty co najmniej w dwóch rejsach). Te same wymagania dotyczą patentu Kapitana Motorowodnego, jednak w tym przypadku staż morski nie może być krótszy niż 1200 godzin, odbyty w co najmniej 6 rejsach.