Kursy Żeglarskie

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Tak naprawdę każdy może zostać żeglarzem. W tym przypadku najważniejsza jest pasja i wybór dobrej szkoły, która jest w stanie każdego żeglarstwa nauczyć. Wbrew pozorom zdobycie patentu żeglarskiego nie jest tak trudne, jak wskazuje na to powszechnie panująca opina. Z kursów żeglarskich może skorzystać każdy, niezależnie od tego czy jest osobą pracującą czy jeszcze uczącą się, czy ma doświadczenie jakiekolwiek w żeglarstwie czy jest w tej kwestii całkowitym amatorem.

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita

Adres: Niegocińska 5, 11-500 Mazury

E-mail: [email protected]

Telefon: 501177487

Opis

Szkołę PuntoVita reprezentuje Michał Stępka z żoną Justyną, którzy są młodymi pasjonatami żeglarstwa posiadającymi wszystkie uprawnienia niezbędne do organizacji obozów, rejsów i kursów żeglarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2009 roku do dziś organizują imprezy żeglarskie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Ekipa posiada swój własny port macierzysty w Giżycku. Corocznie organizowane są rejsy żeglarskie […]

Chojnicki Klub Żeglarski

Adres: Rybacka 1, 89-606 Charzykowy

E-mail: [email protected]

Telefon: 523988120

Opis

Chojnicki Klub Żeglarski zajmuje się organizacją obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży. Można tutaj zapisać się na obóz szkoleniowy na stopień żeglarza jachtowego a także na obóz żeglarski grupy rejsowej. Jest również możliwość uczestnictwa w kursie motorowodnym. Dodatkowo Klub organizuje szkolenia z zakresu kajakarstwa.

Master Jachting Rafał Staniec

Adres: Ul. Zatorska 24, 51-215 Wrocław

E-mail: [email protected]

Telefon: 723390939

Opis

Firma Master Jachting Rafał Staniec prowadzi szkolenia żeglarskie oraz motorowodne. W zakres kursu wchodzi m.in. przygotowanie do egzaminu, praktyczne zajęcia z żeglowania, wykłady teoretyczne, pływanie na jachtach kabinowych typu Phobos 21. Dodatkowo firma oferuje rejsy szkoleniowe po Odrze.

Oddział Żeglarski PTTK PASAT

Adres: ul. Sułkowskiego 22/5, 85-655 Bydgoszcz

E-mail: [email protected]

Telefon: 661428437

Opis

Oddział Żeglarski PTTK Pasat prowadzi kursy na stopień żeglarza jachtowego. Szkolenia prowadzą wykwalifikowani i doświadczenie instruktorzy Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich. Ponadto organizowane są obozy żeglarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Sailing Factory

Adres: Ul. Jagodowa 31 , 83-010 Juszkowo

E-mail: [email protected]

Telefon: 600357117

Opis

Sailing Factory realizuje kursy na stopnie żeglarskie, czyli na stopień żeglarza jachtowego oraz na jachtowego sternika morskiego. Zajęcia praktyczne odbywają się na wodach Zatoki Gdańskiej. Dodatkowo organizowane są rejsy stażowe oraz szkoleniowe dla przyszłych skipperów.

Klub Żeglarski Zagłębie

Adres: ul. Rzeźnicza 12, 41-200 Sosnowiec

E-mail: [email protected]

Telefon: 322942347

Opis

Klub Żeglarski Zagłębie realizuje szkolenia na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. Każdy kurs zakończony jest egzaminem. Organizowane są także rejsy na Bałtyku oraz Umbriadzie.

H2O-Szkolenia Sp.z o.o.

Adres: os. 3 Maja 3/31, 37-100 Łańcut

E-mail: [email protected]

Telefon: 662002136

Opis

H2O – Rejsy i Szkolenia organizuje szkolenia żeglarskie i motorowodne, a także realizuje kursy na ratownika wodnego oraz instruktora pływania. W okresie letnim i zimowym można także zapisać się na rejsy morskie oraz obozy żeglarskie na Mazurach. Dla dzieci firma oferuje także kolonie letnie i zimowiska narciarskie.

Klub Żeglarski Horyzont

Adres: ul. Wierzbowa 7, 97-213 Tresta

E-mail: [email protected]

Telefon: 603550515

Opis

Klub Żeglarski Horyzont organizuje kursy oraz szkolenia na żeglarza jachtowego, sternika jachtu morskiego oraz kurs motorowodny. Dodatkowo organizowane są kilkudniowe rejsy na Mazurach. Firma realizuje także indywidualne szkolenia żeglarskie oraz organizację integracyjnych spotkań dla firm.

Tarnowski Okręgowy Związek Żeglarski

Adres: ul. Bitwy pod Studziankami 8, 33-100 Tarnów

E-mail: [email protected]

Telefon: 146217433

Opis

Tarnowski Okręg Związku Żeglarskiego realizuje w sezonie egzaminy na stopień żeglarza jachtowego. Dodatkowo prowadzone są szkolenia weekendowe w zakresie żeglarstwa jachtowego oraz manewrowania dużym jachtem. Można także zapisać się na kurs jachtowego sternika morskiego.

W przypadku napiętego grafika warto skorzystać z oferty kursów szkół wykazujących się bardzo dużą elastycznością w stosunku do kursanta. W takich przypadkach nierzadko zdarza się, że kursy żeglarskie dla wygody podzielone są na kilka części, odbywających się w dogodnym terminie. Niezależnie jednak od trybu prowadzenia kursu, zawsze podzielony jest on na część praktyczną oraz teoretyczną. W zdecydowanej większości przypadków egzaminy odbywają się bezpośrednio po zakończeniu szkolenia.

Oczywiście ich prawidłowość i wyniki są nadzorowane z dużą starannością przez Ministerstwo Sportu. Aby móc odbyć kurs zakończony pozyskaniem patentu żeglarza jachtowego, należy mieć ukończone 14 lat (w przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest pozyskanie zgody rodziców bądź prawnych opiekunów).

Starając się o uprawnienia żeglarza jachtowego, warto mieć na uwadze, że ich posiadanie uprawnia do:

  • sterowania jachtami żaglowymi po wodach śródlądowych (bez ograniczeń),
  • sterowania jachtami żaglowymi charakteryzującymi się długością kadłuba nie dłuższą niż 12 m (dotyczy to pływania po wodach morskich w strefie do 2Mm od brzegu w porze dziennej).