Patenty Żeglarskie

Dodaj bezpłatne ogłoszenie

Dla znacznej większości początkujących adeptów żeglarstwa zdobycie patentu żeglarza jachtowego z bardzo wielu powodów wydaje się być zadaniem niezwykle skomplikowanym i dość trudnym w realizacji. Wszystkiemu winna jest powszechnie krążąca opinia mówiąca o tym, że zdobycie uprawnień żeglarza jest bardzo trudne, a z zadaniem poradzą sobie jedynie osoby bardzo doświadczone, które z żeglowaniem obeznane są już od wielu lat.

Nic bardziej mylnego. Przecież nawet najlepsi i najbardziej doświadczeni żeglarze kiedyś także byli na początku swojej drogi i musieli dołożyć wszelkich starań, aby zdać egzamin na patent żeglarski. Czy patent żeglarski musi posiadać każdy, kto chce żeglować? Otóż nie. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy chcą sterować większymi jednostkami (w przypadku których długość kadłuba jest większa niż 7,5 m, a w przypadku jachtu motorowego moc silnika jest większa niż 10 kW).

Szkoła Żeglarstwa PuntoVita

Adres: Niegocińska 5, 11-500 Mazury

E-mail: [email protected]

Telefon: 501177487

Opis

Szkołę PuntoVita reprezentuje Michał Stępka z żoną Justyną, którzy są młodymi pasjonatami żeglarstwa posiadającymi wszystkie uprawnienia niezbędne do organizacji obozów, rejsów i kursów żeglarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2009 roku do dziś organizują imprezy żeglarskie w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Ekipa posiada swój własny port macierzysty w Giżycku. Corocznie organizowane są rejsy żeglarskie […]

Master Jachting Rafał Staniec

Adres: Ul. Zatorska 24, 51-215 Wrocław

E-mail: [email protected]

Telefon: 723390939

Opis

Firma Master Jachting Rafał Staniec prowadzi szkolenia żeglarskie oraz motorowodne. W zakres kursu wchodzi m.in. przygotowanie do egzaminu, praktyczne zajęcia z żeglowania, wykłady teoretyczne, pływanie na jachtach kabinowych typu Phobos 21. Dodatkowo firma oferuje rejsy szkoleniowe po Odrze.

Oddział Żeglarski PTTK PASAT

Adres: ul. Sułkowskiego 22/5, 85-655 Bydgoszcz

E-mail: [email protected]

Telefon: 661428437

Opis

Oddział Żeglarski PTTK Pasat prowadzi kursy na stopień żeglarza jachtowego. Szkolenia prowadzą wykwalifikowani i doświadczenie instruktorzy Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarskich. Ponadto organizowane są obozy żeglarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Sailing Factory

Adres: Ul. Jagodowa 31 , 83-010 Juszkowo

E-mail: [email protected]

Telefon: 600357117

Opis

Sailing Factory realizuje kursy na stopnie żeglarskie, czyli na stopień żeglarza jachtowego oraz na jachtowego sternika morskiego. Zajęcia praktyczne odbywają się na wodach Zatoki Gdańskiej. Dodatkowo organizowane są rejsy stażowe oraz szkoleniowe dla przyszłych skipperów.

Klub Żeglarski Zagłębie

Adres: ul. Rzeźnicza 12, 41-200 Sosnowiec

E-mail: [email protected]

Telefon: 322942347

Opis

Klub Żeglarski Zagłębie realizuje szkolenia na patent żeglarza jachtowego oraz sternika motorowodnego. Każdy kurs zakończony jest egzaminem. Organizowane są także rejsy na Bałtyku oraz Umbriadzie.

Tarnowski Okręgowy Związek Żeglarski

Adres: ul. Bitwy pod Studziankami 8, 33-100 Tarnów

E-mail: [email protected]

Telefon: 146217433

Opis

Tarnowski Okręg Związku Żeglarskiego realizuje w sezonie egzaminy na stopień żeglarza jachtowego. Dodatkowo prowadzone są szkolenia weekendowe w zakresie żeglarstwa jachtowego oraz manewrowania dużym jachtem. Można także zapisać się na kurs jachtowego sternika morskiego.

Kadet-OK Krzysztof Jaz

Adres: ul. Dobiegniewska 22, 66-500 Długie

E-mail: [email protected]

Telefon: 722339996

Opis

Firma KADET-OK oferuje uczestnictwo w obozach sportów wodnych, w zakres których wchodzą m.in. windsurfing, kajakarstwo, żeglarstwo czy narty wodne. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania się na obóz na patent żeglarski. Po zakończeniu kursu uczestnicy przystępują do egzaminu.

Yacht Club OPTY

Adres: ul. Leonida Teligi 2, 41-403 Chełm Śląski

E-mail: [email protected]

Telefon: 607631786

Opis

Yacht Club OPTY realizuje kursy żeglarskie, których zakres oraz forma są zgodne z aktualnymi kierunkami szkoleniowymi, a także są zgodne z przepisami i obecnie obowiązującymi przepisami PPŻ. Istnieje także możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego, a także odbycia rejsu śródlądowego lub morskiego. Firma zajmuje się także organizacją imprez integracyjnych oraz realizacją sesji zdjęciowej.

Centrum Żeglarskie Szczecin

Adres: ul. Przestrzenna 19, 70-800 Szczecin

E-mail: [email protected]

Telefon: 914600844

Opis

Centrum Żeglarskie w Szczecinie realizuje szkolenia, dzięki którym można uzyskać patent żeglarza jachtowego, jachtowego sternika morskiego oraz sternika motorowodnego. Ponadto organizowane są półkolonie oraz obozy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Centrum Żeglarskie oferuje także rejsy turystyczne i szkoleniowe.

Oświata Wrocław Ryszard Janklowski

Adres: ul. Kołłątaja 24, 50-007 Wrocław

Telefon: 502741016

Opis

Centrum Doskonalenia Kadr „Oświata” realizuje kursy oraz szkolenia zawodowe, dzięki którym można zdobyć dodatkowe kwalifikacje oraz uprawnienia. Zakres usług obejmuje m.in. kurs na sternika motorowodnego oraz kurs na żeglarza jachtowego. Dodatkowo organizowane żeglarskie kolonie dla dzieci, a także kursy żeglarskie, które przygotowują do egzaminu na patent żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego.

Jak zdać egzamin na patent żeglarski?

Z pewnością niezbędne będzie tu wypływanie dużej ilości godzin na odpowiedniej jednostce z doświadczonym sternikiem. Czasem może się okazać, że sam kurs na patent żeglarza jachtowego będzie niewystarczający i konieczne będzie pobranie jeszcze kilku dodatkowych nauk. Przede wszystkim warto jedna pamiętać, że żeglowanie, czy to na kursie czy po uzyskaniu stosownych uprawnień ma przede wszystkim sprawiać przyjemność. Dlatego też nie warto zbytnio przejmować się egzaminem na patent żeglarski, bowiem nadmierny stres nie tylko utrudnia przyswajanie wiedzy, ale również nieco blokuje odczuwanie przyjemności z żeglowania.